EN

FAQ


Kto pyta nie błądzi

PO CO?

Żeby oderwać się na chwilę od codzienności, spędzić udany weekend w świetnym towarzystwie i raz jeszcze poczuć niezapomniany klimat rozrywki (nie tylko elektronicznej) lat 80. i 90. ubiegłego wieku oraz zapoznać się z ofertą współczesnych niezależnych twórców gier wideo.

DLA KOGO?

Dla każdego! A w szczególności dla osób, które pamiętają czasy początków gier komputerowych w Polsce, komiksów czasów PRLu, salonów arcade i wszystkiego, co z tym związane. A także dla Waszych mężów / żon i dzieci. Współcześni gracze i przedstawiciele gamedevu także znajdą masę atrakcji.

GDZIE I KIEDY?

Pixel Heaven 2016 odbędzie się w weekend 3 - 5 czerwca w Warszawie. Zapraszamy w piątek 3 czerwca od 17.00 do 22.30 (rejestracja od 15.30), w sobotę 4 czerwca od 10.00 do 18.00 oraz w niedzielę 5 czerwca w godzinach 10.00 - 18.00. Afterparty rozpocznie się w sobotę 4 czerwca o godzinie 20.00.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ?

Wystarczy nabyć kartę wstępu (online lub na miejscu) i bawić się do woli. Zachęcamy do rejestracji online, która gwarantuje dostępność wejściówek i niższą cenę. Karty wstępu są ważne na wszystkie trzy dni Pixel Heaven. Wstęp dla dzieci do lat 12 jest bezpłatny.

CHCĘ ZOSTAĆ SPONSOREM / PARTNEREM MEDIALNYM

Świetnie! Impreza wymaga sporego zaangażowania, a także niemałych nakładów finansowych. W zamian za wsparcie oferujemy atrakcyjne możliwości reklamowe i udział w tworzeniu pozytywnego przedsięwzięcia cieszącego się olbrzymim zainteresowaniem. Zapraszamy do kontaktu.

ALE CO TAM SIĘ BĘDZIE WŁAŚCIWIE DZIAŁO?

To trzeba zobaczyć samemu:) Przez trzy dni każdy uczestnik będzie mógł zagrać w kultowe gry lat 80. i 90. m. in. na ZX Spectrum, Atari, Commodore, automatach arcade, konsolach z epoki. Będą też oczywiście gry współczesne. Poza tym konkursy, flippery, niezwykłe wykłady, nagrody, wyjątkowi goście specjalni, koncerty, afterparty, stoiska sponsorów, partnerów, wystawców... A wszystko w przestronnych, postindustrialnych przestrzeniach Zajezdni Autobusowej przy ul. Włościańskiej 52 w Warszawie.

CZY BĘDĄ KONKURSY DLA UCZESTNIKÓW?

Oczywiście - a do wygrania atrakcyjne nagrody! Poza Turniejami w klasyczne tytuły z lat dawnych (Arkanoid, Outrun, Street Fighter 2) wręczone zostaną PIXEL.AWARDS 2016 s w ramach Indie Basement, odbędzie się też pierwszy turniej SOCIABLE SOCCER - nowej gry od Jona Hare!

I CO JESZCZE?

Naprawdę masa rozmaitych atrakcji. Wyjątkowi goście specjalni, spotkania z twórcami gier, gry planszowe, komiksy, konkursy i niespodzianki przygotowane przez sponsorów i partnerów medialnych, stoiska wystawców, koncerty, spotkania, premiery i pokazy gier współczesnych, no i niepowtarzalna, pozytywna atmosfera! Agenda Pixel Heaven będzie uzupełniana na bieżąco - po szczegóły zawsze zapraszamy na nasz oficjalny FANPAGE.

CZY MUSZĘ DODATKOWO PŁACIĆ ZA UDZIAŁ W POSZCZEGÓLNYCH ATRAKCJACH?

Nie. Udział we wszystkich strefach i wydarzeniach podczas Pixel Heaven 2016 wliczony jest w cenę wejściówki. Dodatkowo należy jedynie zakupić kartę wstępu na Afterparty oraz do udziału w Turniejach (Competitor).

CHCĘ KUPIĆ / SPRZEDAĆ / WYMIENIĆ SIĘ

W takim razie masz kolejny dobry powód, by pojawić się na PIXEL HEAVEN 2016 - będziesz miał możliwość zaoferowania do sprzedaży i wymiany wszelakiego retro stuffu: komputerów i konsol z epoki, osprzętu, oprogramowania, komiksów itp.

NOCLEGI, TRANSPORT

Impreza odbywa się na Żoliborzu, przy stacji Metro Marymont - tak więc dojazd jest wyjątkowo łatwy i wygodny o każdej porze dnia i nocy, natomiast oferta noclegów nieopodal jest bardzo bogata. Polecamy Hostel Wilson, gdzie na hasło PIXEL otrzymacie 10% dodatkowej zniżki.

JAK MOGĘ POMÓC?

Na wszelkie sposoby! Ale szczególnie chętnie przyjmiemy pomoc od osób, które zechcą dostarczyć na Pixel Heaven 2016 sprawny i kompletny sprzęt komputerowy 8/16 bit oraz osobiście pomóc w przygotowaniach i organizacji. Chcesz pomóc - skontaktuj się z nami.

MAM DODATKOWE PYTANIA

Fajnie. Zadaj je śmiało TUTAJ.

CZY BĘDZIE AFTERPARTY?

A jakże! Zapraszamy w sobotę od 20.00 na 80'S SYNTH FESTIVAL! Dobrze zaopatrzone bary zapewnione!

O CO CHODZI Z TYMI INDYKAMI?

Podczas Pixel Heaven odbędzie się trzecia edycja Indie Basement, na które złożą się wystawa DEV.EXPO, część panelowa DEV.CONNECT i konkurs na najlepsze gry niezależne prezentowane podczas Pixel Heaven – PIXEL.AWARDS.

A WYJĄTKOWI GOŚCIE?

Każda edycja Pixel Heaven to wyjątkowi goście specjalni – legendy światowego gamedevu, którzy swoją pozycję przypieczętowali w ubiegłym wieku i na trwale zapisali się w historii branży. 2 lata temu odwiedził nas Frederick Raynal, twórca m. in. Alone in the Dark, rok temu gościliśmy Mike'a Montgomery (założyciela studia Bitmap Brothers, twórcę takich hitów jak Gods, Speedball 2, Chaos Engine, czy Cadaver) oraz Jona „Jopsa” Hare – legendarnego założyciela Sensible Software, człowieka odpowiedzialnego m. in. za Cannon Fodder oraz Sensible Soccer! W tym roku nie będzie inaczej - odwiedzą nas m. in. Peter Molyneux, Ben Daglish, Jon Hare, Petro Tystchenko czy słynni bracia Oliver!

KONTAKT

Pytania, propozycje, pomysły? Napisz koniecznie!

KIEROWCA

Robert „Łapusz” Łapiński / robert@pixel-magazine.com / +48 668280363

Jestem szczęśliwym posiadaczem ZX Spectrum+ z interfejsem Kempston oraz monitora Neptun 156 (zielonego). Zapraszam na Pixel Heaven 2017.