EN

PROGRAM MAIN STAGE


Początki gier, wybitni twórcy, sztuka i biznes

 • 1600

  ZA MURAMI, ZA KRATAMI

  Czyli za murami i za kratami. Mikie (Arcade), Skool Daze (ZX Spectrum), Back to Skool (ZX Spectrum), Great Escape (ZX Spectrum), Escape of Colditz (Amiga), Eden Blues (Amstrad/Atari ST/PC). Ekipa LOADING po raz pierwszy na żywo i na scenie omówi gry, których tłem są szkoła i... więzienie.

  EKIPA LOADING...

 • 1700

  THE COOPERATION BETWEEN PUBLIC & GOVERNMENTAL INSTITUTIONS AND GAMEDEV BUSINESS IN UK (EN)

  A handful of examples of good and effective cooperation between public institutions and game indystry in UK.

  Noirin Carmody, founder & executive producer of Revolution Games and the chair of the UK Interactive Entertainment Games Association (Ukie)

 • 1745

  POKAZ FILMU "FROM BEDROOMS TO BILLIONS: THE AMIGA YEARS!"

  Znakomity dokument pokazujący wpływ niezwykłej maszyny jaką była Amiga na twórców gier wideo i o tym, jak Amiga zmieniła całą branżę i samych graczy (czas trwania 2:31)

 • 2030

  GAME STORIES: POKAZ PREMIEROWEGO ODCINKA

  Kolejny z cyklu materiałów wideo poświęconych najgłośniejszym tytułom i przełomowym momentom w historii gier wideo. Specjalnie z okazji Pixel Heaven premiera nowego odcinka.

 • 2100

  VHS HELL LIVE INVADES WARSAW!

  Tym razem w programie "Lady Terminator" (aka "Pembalasan ratu pantai selatan"), reż. H. Tjut Djalil, Indonezja, 1989, 82 min. Studentka antropologii zostaje opętana przez ducha starożytnej królowej. Słynący z okrucieństwa i gigantycznego libido demon rusza w miasto, aby siać śmierć i zniszczenie. Ani Terminator, ani tym bardziej lady. Ten film to nic innego jak ordynarna podróba zachodnich hitów z domieszką azjatyckiego folkloru. Czarna magia, golizna, masa akcji i sceny, które gdzieś już widzieliście. Perła kina klasy B, której wstyd nie znać.

  Mateusz Gołębiowski - legendarny Człowiek Suchar, członek VHS HELL, wytrawny kolekcjoner gier wideo i autor bloga Pikselki wstydu. Znawca absurdalnie drogich piw.

 • 1045

  OFICJALNE OTWARCIE

 • 1100

  COMMODORE: RISE AND FALL OF THE COMPUTER PIONEER (EN)

  Historia wielkiego sukcesu i spektakularnego upadku marki Commodore, opowiedziana z punktu widzenia osoby, która brała udział w tych wszystkich wydarzeniach osobiście.

 • 1145

  Q&A: BO JANGEBORG (EN)

  Twórca gier wideo ze Szwecji, specjalista od ZX Spectrum. Autor Najlepszej Gry na Świecie – czyli Fairlighta. Znany też jest ze stworzenia najbardziej popularnego na ZX Spectrum programu graficznego „The Artist”. Fairlight ukazał się w roku 1985 i był izometryczną komnatówką w klimatach fantasy. Gra wyróżniała się niezwykle dopracowaną oprawą graficzną oraz niespotykaną w tamtych czasach interaktywnością gracza i otoczenia.

  Moderator: Paweł Schreiber, magazyn PIXEL

 • 1245

  Q&A: CHARLES CECIL (EN)

  Brytyjski twórca gier wideo, współzałożyciel Revolution Software. Działalność rozpoczął w roku 1980 tworząc wspólnie z Richardem Turnerem kilka tekstówek dla Artic Computing. Po zakończeniu studiów w roku 1985 kontynuował karierę jako dyrektor w Artic. Rok później założył firmę Paragon Programming i nawiązał współpracę z US Gold, a w roku 1987 został dyrektorem ds. rozwoju w US Gold. W roku 1990 wspólnie z Tonym Warrinerem, Davidem Sykesem i Noirin Carmody (obecną żoną) założył firmę Revolution Software. Pierwszą grą studia było Lure of the Temptress (1992). Najbardziej znane tytuły, które wyszły spod ręki Charlesa to seria Broken Sword, a także Beneath a Steel Sky. Aktualnie jest dyrektorem zarządzającym Revolution Games. Podczas Pixel Heaven 2017 opowie o swojej bogatej karierze i planach na przyszłość.

 • 1330

  WIELKIE SPOTKANIE Z REDAKCJĄ TOP SECRET

  Legendarny Zepsół powraca pod wodzą (baczność!) Naczelnego (spocznij!) Ponownie spotkali się Marcin “Borek, Brat Marcin, Kopalny itd.” Borkowski, Dariusz “Sir Haszak” Michalski, Aleksy “Alex” Uchański, Piotr “Gawron” Gawrysiak, Rafał “Jetboy” Piasek, Bartek “VOyager” Dramczyk, Marcin “Kaczor” Baryłka, Maciej “Wiewór” Wiewiórski, Dobrochna Badora – Zawadzka...

 • 1345

  TOP SECRET: AUTOGRAFY

  Przynieście swoje stare (i nowy!) Top Secrety!

 • 1400

  SENSIBLE GAMES MUSIC (EN)

  Założyciel Sensible Software, człowiek odpowiedzialny za niemal połowę amigowego top ten wszechczasów, w tym takie tytuły jak Cannon Fodder, Sensible Soccer czy Mega-lo-Mania opowie o tworzeniu muzyki do swoich gier.

  Jon "Jops" Hare, the "Sensible Man"

 • 1445

  SCENA NIEZALEŻNYCH TWÓRCÓW GIER WIDEO - GDZIE JESTEŚMY, DOKĄD ZMIERZAMY?

  Rynek gier wideo wciąż się zmienia. Porozmawiamy z udziałem twórców o tym, jak rywalizować na totalnie konkurencyjnym rynku o pieniądze, a może nawet przede wszystkim o czas graczy.

 • 1545

  Q&A: ROB HUBBARD (EN)

  Brytyjski kompozytor muzyki elektronicznej, znany głównie dzięki imponującej liczbie utworów skomponowanych do gier komputerowych w latach 80. i na początku lat 90. XX wieku. Zaczynał jako programista 8-bitowego komputera Commodore 64 i z twórczości na tę platformę jest najbardziej znany. W języku BASIC oraz asemblerze programował układ dźwiękowy SID tego komputera. Opracowywał też muzykę dla innych ówczesnych komputerów domowych, jak np. Atari XL/XE. W 1989 roku Hubbard został zatrudniony w firmie Electronic Arts jako kompozytor, a później jako kierownik ds. udźwiękowienia. Pracował tam do 2002 roku. Najbardziej znane chiptunes stworzone przez Roba to ścieżki dźwiękowe do takich gier jak Commando, International Karate, Jet Set Willy czy Populous.

  MODERATORZY: Rafał Wiosna & Bartek Dramczyk

 • 1700

  CEREMONIA PRZYZNANIA NAGRÓD PIXEL.AWARDS 2017

 • 1830

  CEREMONIA PRZYZNANIA NAGRÓD GOLDEN PIXEL

  Nagrody magazynu PIXEL dla najwybitniejszych polskich twórców gier wideo ostatnich 35 lat.

 • 2030

  AFTERPARTY

  Ufff, czas na odpoczynek i integrację. Doborowe towarzystwo, optymalnie zaopatrzone bary i wyjątkowe koncerty.

  BUTCHER MUSIC PERFORMANCE Wyjątkowy set live w wykonaniu Macieja Niedzielskiego (m. in. Artrosis, Sui Generis Umbra), autora ścieżki dźwiękowej do gry Butcher studia Transhuman Design. Występowi towarzyszyć będzie gameplay Butchera na big screenie. ŚCIEŻKA DŹWIĘKOWA BUTCHERA

  PINBALL DUB SOUND SYSTEM Prawdopodobnie pierwszy na świecie „zespół muzyczny” tworzący muzykę na żywo przy użyciu tylko i wyłącznie fliperów! FANPAGE

  GWIAZDA WIECZORU: ROBERT BRYLEWSKI I KRYZYS! Początki legendarnej grupy sięgają 1978, kiedy w Warszawie powstał zespół The Boors założony przez wokalist i gitarzystę Roberta Brylewskiego, gitarzystę Piotra "Mrówę" Mrowińskiego, basistę Marka Iwańczuka oraz perkusistę Kamila Stoora. Od wiosny 1979 muzycy zaczęli występować pod nazwą Kryzys. Tuż przed stanem wojennym grupa rozpadła się, zgodnie z zasadą "too much, too soon". W 1980 roku we Francji ukazała się płyta długogrająca, która szybko zyskała status kultowego wydawnictwa. W Polsce jedynym oficjalnym wydawnictwem była kaseta "78-81" (1994), a utwory Kryzysu stały się hymnami pokolenia przełomu lat 70/80. Liderem zespołu jest Robert Brylewski, wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów, lider i współzałożyciel zespołów Izrael, Armia i Brygada Kryzys. ZOBACZ TO!

  ARRGH!BYTE LIVE Absolutny unikat polskiej sceny klubowej. Zaskakuje energetycznym mixem prosto z dwóch komputerów Amiga 600. Serwuje tłuste, staroszkolne Jungle i DnB, których nie usłyszysz nigdzie indziej. Przekonaj się na własne uszy jaki potencjał drzemie w "przyjaciółce" oraz w stojącej za nią demoscenie! PORCJA NA ROZGRZEWKĘ 

 • 1045

  OTWARCIE

 • 1100

  KOMPUTERY ZŁOTEJ ERY

  Omówienie w formie dyskusji i wspominek najlepszych (i tych gorszych) komputerów lat 70 - 90 ubiegłego wieku, z naciskiem na lata 80. rzecz jasna. Przygotujcie się na falę nostalgii i często nieznanych lub zapomnianych ciekawostek.

  Tomasz "TDC" Cieślewicz, Atarionline.pl oraz Adam Zalepa, Amiga.net.pl

 • 1230

  NIE TYLKO ATARI

  Spotkanie ekipy tworzącej od lat portal Atarionline.pl, z udziałem Wielkiego Założyciela - czyli Kaza. Załoga od nastu lat prowadzi różnorodne projekty związane z retro grami, wykopaliskami oprogramowania z zakamarków szaf, piwnic i strychów. Opowie o początkach oraz tym co robi obecnie.

  Tomasz "TDC" Cieślewicz

 • 1330

  KAJKO I KOKOSZ I... NIEZNANE RYSUNKI JANUSZA CHRISTY

  Ekipa bloga "NAaPlasterki!"

 • 1430

  POKAZ FILMU "GROWING THE 8BIT GENERATION"

  Dokument przedstawiający czasy pierwszych komputerów domowych i roli, jaką odegrała firma Commodre w tej rewolucji. W filmie pojawiają się m. in. Jack i Leonard Tramiel, Chuck Peddle, Al Charpentier, Bil Herd, Michael Tomczyk, Dave Rolfe, Richard Garriot, Jeff Minter, Andy Finkel a także Steve Wozniak, Nigel Searle, John Grant, Nolan Bushnell, Al Alcorn, Joe Decuir.

PATRONAT HONOROWY

PARTNER ORGANIZACYJNY

PARTNER STRATEGICZNY

PARTNER PLATYNOWY

PARTNER ZŁOTY

PARTNER SREBRNY

MAGIA PAPIERU

Partner Kreatywny

PARTNER RETRO

INDIE SUPPORTER

PARTNER TAXI

MEDIA

PRZYJACIELE

KONTAKT

Pytania, propozycje, pomysły? Napisz koniecznie!

KIEROWCA

Robert „Łapusz” Łapiński / robert@pixel-magazine.com / +48 668280363

Jestem szczęśliwym posiadaczem ZX Spectrum+ z interfejsem Kempston oraz monitora Neptun 156 (zielonego). Zapraszam na Pixel Heaven 2017.