13. edycja największego w Europe konkursu dla niezależnych twórców gier wideo
Jury miało niełatwe zadanie. Spośród ponad 100 zupełnie nowych projektów growych musiało wybrać te najlepsze. Dziękujemy wszystkim za zgłoszenia i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy w świecie gamedevu!
2 wejściówki na całe wydarzenie
• Tempest Rising – Slipgate Ironworks
PROSTY REGULAMIN
1. Zgłoszeń należy dokonywać do 11 maja 2025 r. włącznie za pośrednictwem formularza TUTAJ. Zgłaszać można gry na dowolne platformy sprzętowe, a także gry planszowe i karciane. W formularzu zgłoszeniowym należy koniecznie podać link do builda lub 14 niezależnych kodów dostępowych do gry dla wszystkich członków Jury. Zgłaszając grę, nie przypisujemy jej z góry do żadnej z kategorii konkursowych. VR i Mobile traktujemy po prostu jako jedną z wielu platform, na równi z z np. PC czy PS5.
2. W razie pytań, prosimy o kontakt na adres e-mail: [email protected]. Materiały promocyjne, które można przesyłać wraz z grą, stanowią dodatek i nie determinują ocen przyznawanych przez jury.
3. Zgłoszenia do konkursu są bezpłatne, każdy uczestnik ma prawo do zgłoszenia do 3 gier ze swojego portfolio.
4. Tematyka zgłaszanych gier jest dowolna.
5. Dopuszczalne jest przesłanie gry, która nie miała jeszcze premiery, również w wersji demo, a nawet w postaci prototypu.
6. Jeżeli byłeś finalistą poprzedniej edycji Konkursu, nie możesz przesłać gry, którą wówczas prezentowałeś. Możesz natomiast zgłosić grę, która brała udział w poprzedniej edycji Pixel Awards Europe, ale nie dostała się do grona finalistów.
7. Do konkursu nie można przedstawić gry, która była dostępna na rynku przed dniem 7 czerwca 2024 r., niezależnie od formy dystrybucji, modelu płatności, czy modelu rozgrywki i dostępu (np. w formie Early Access).
8. Gry będą oceniane przez Jury w podziale na poniższe kategorie. Jednocześnie Jury zastrzega, że może nie przyznać Nagród we wszystkich z wymienionych poniżej kategorii, a tylko w wybranych. Zależeć to będzie od ilości zgłoszonych gier i ich jakości, którą oceniać będą Jurorzy.
KATEGORIE KONKURSOWE
Big Fish Grand Prix
Indie Grand Prix
Best Gameplay (najlepsza rozgrywka)
Best Art (najlepsza oprawa wizualna)
Best Audio (najlepsza oprawa audio)
Best Soundtrack (najlepsza ścieżka dźwiękowa)
Awesome Box (najlepsze wydanie fizyczne gry)
Best Story (najlepszy scenariusz)
Retro Roots (najlepsze nawiązanie do retro)
Big Bang! (największe zaskoczenie)
Best Student (najlepszy projekt studencki)
Warsaw Excellence (najlepsza gra rodem z Warszawy)
Players’s Choice (nagroda społeczności SECRET LEVEL)
Total Blackout (najlepsza gra planszowa)
9. NAGRODY
Zwycięzca w każdej z kategorii otrzyma okolicznościową statuetkę. Dodatkowe nagrody ufunduje organizator, partnerzy i sponsorzy Festiwalu Gier i Popkultury Pixel Heaven Forward 2025. O szczegółach Nagród dodatkowych będziemy informować na bieżąco.
10. Jury w drodze głosowania wyłania w każdej z kategorii konkursowych do 3 gier nominowanych do nagrody. Każda gra może otrzymać nominację w więcej niż jednej kategorii.
11. Twórcy gier nominowanych kwalifikują się do finału i otrzymają bezpłatnie przestrzeń wystawienniczą w ramach wystawy Indie Basement (4 mkw., wyposażoną w doprowadzenie elektryczności, stół i dwa krzesła, a także mocny komputer PC wraz z monitorem, klawiaturą i myszą) oraz dwie karty wstępu na wszystkie wydarzenia w ramach Festiwalu Gier i Popkultury Pixel Heaven Forward 2025. Ponadto wystawca ma możliwość ekspozycji bannerów / rollupów reklamującego jego grę / studio na terenie imprezy poza samym stoiskiem po uzgodnieniu tego z organizatorem.
12. Finaliści mają obowiązek udziału i prezentacji gry podczas Festiwalu Gier i Popkultury Pixel Heaven Forward 2025, osobiście, bądź za pośrednictwem wskazanych partnerów. W przypadku niezajęcia przydzielonego stanowiska przez finalistę, organizator zastrzega sobie prawo nałożenia na finalistę kary umownej w wysokości 500 PLN oraz zajęcia stanowiska przez inny podmiot.
13. Istnieje możliwość pojawienia się dodatkowych kategorii konkursowych we współpracy z Partnerami Festiwalu Gier i Popkultury Pixel Heaven Forward 2025. O takich sytuacjach będziemy informować na bieżąco.
14. Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w powyższym regulaminie.
15. Powodzenia!
JURY
Michał Król
Pasjonat i kolekcjoner polskich gier, dziennikarz promujący rodzime produkcje i firmy z gamedevu. Redaktor i analityk PolskiGamedev.pl i twórca bloga Graczpospolita.pl. Współprowadzący audycji Giermasz w Radiu Szczecin, gdzie prowadzi także kącik „Gramy po polsku” poświęcony polskim grom. Członek redakcji miesięcznika PSX Extreme, recenzent i autor stałej rubryki „Dobre, bo polskie”. Webmaster oraz specjalista ds. nowych i social mediów.
Maciek Miąsik
Jeden z pionierów polskiej branży gier wideo. Projektant gier, programista, producent, dźwiękowiec. Współtwórca Electro Body, pierwszej polskiej komercyjnej gry na komputery PC. Pracował przy pierwszej polskiej grze – Fire Fight – dla giganta elektronicznej rozrywki – Electronic Arts. Na przełomie wieków tworzył serię gier przygodowych z żywymi aktorami, które podbijały rynki wszystkich kontynentów. Był szefem produkcji pierwszej części serii Wiedźmin. Aktywnie zajmuje się edukacją branżową, od 2012 roku wykłada na Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych oraz w Warszawskiej Szkole Filmowej, na kierunku Tworzenie Gier Wideo, który współtworzył. Członek rad programowych najważniejszych krajowych konferencji branżowych – GIC oraz Digital Dragons. Wieloletni niezależny ekspert Agencji Wykonawczej ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego w Brukseli. Aktywnie działa w Fundacji Indie Games Polska.
Radosław Nałęcz
Autor programów radiowych i telewizyjnych. Prawie 30 lat doświadczenia zawodowego, które zdobywał w mediach komercyjnych i publicznych. Prywatnie ojciec 2 dzieci i fan gier wideo. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych. Dziennikarz radiowej „Trójki”.
Paweł Schreiber
Badacz i krytyk gier wideo, wykładowca Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Pisywał o grach na łamach Pixela, Dwutygodnika, bloga jawnesny.pl i portalu Culture.pl
Agnieszka Szóstak
W branży gier od zawsze, choć początkowo była to raczej nieformalna relacja. Redaktorka strony internetowej Adventure Zone i współpracowniczka magazynu CD Action. Przez kilka lat pracowała jako specjalistka ds. PR w studiu CD Projekt RED, odpowiadając za serię Wiedźmin i Cyberpunk 2077. Teraz zarządza własną firmą PR Outreach, pomagając niezależnym deweloperom skutecznie promować ich niesamowite gry.
Rafał Szrajber
Organizator konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych oraz konkursu Game Graphics Contest, branżowych inicjatyw dedykowanych studentom i uczniom. Wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz Instytutu Informatyki Politechniki Łódzkiej, gdzie prowadzi zajęcia z zakresu narracji poprzez przestrzeń oraz projektowania gier. Ambasador edukacji branżowej i współpracy międzyuczelnianej. W wolnym czasie niezależny twórca ukierunkowany na wykorzystanie dziedzictwa jako nośnika soft power.
Mateusz Witczak
Były redaktor naczelny portalu PolskiGamedev.pl. Krytyk, felietonista, dziennikarz, przez wiele lat szef działu publicystyki w miesięczniku „CD-Action”. Publikował m.in. na szpaltach „Playa”, „PC Formatu”, „Playboxa”, „Pixela”, „Świata Wiedzy” i „Kawaii”, a także na łamach WP, Interii, Onetu, Krytyki Politycznej i OKO.pressu. Laureat nagrody dziennikarzy Wydawnictwa Bauer i Digital Dragons Award. Współpracuje z Dwutygodnikiem, „Gazetą Wyborczą”, „Polityką” i „Repliką”. Pisze o kulturze cyfrowej, ale także mniejszościach, wykluczeniu i prawach człowieka.
Questions, propositions, ideas? Contact us!